Јавни позив за учешће привредних субјеката у спровођењу мера енергетске санације породичних кућа и станова на територији града Крагујевца, расписан је почетком ове недеље. Конкурс спроводи Град Крагујевац у сарадњи са Министарством рударства и енергетике у оквиру пројекта „Чиста енергија и енергетска ефикасност за грађане у Србији“.

Обрасци за Јавни позив се налазе на округлом шалтеру у згради Града као и на званичном сајту Града Крагујевца. Што се тиче услова које привредни субјекти треба да испуне, то су сви они услови који су уобичајени када се јављају на било који јавни позив. Један од услова је и тај да фирме треба да послују најмање две године.

Када буду изабрани први привредни субјекти  што се очекује у наредних пар недеља, следи расписивање јавног позива за грађане који ће се односити на све мере енергетске ефикасности: постављање столарије, изолације, замена котлова на чврсто гориво котловима на гас и пелет, соларни панели, соларни колектори и топлотне пумпе – казала је Ана Радојевић, енергетски менаџер града Крагујевца.

За разлику од ранијих година, конкурс и за привредне субјекте и за грађане ће бити отворен нон стоп, наредних пет година, тако да и привредни субјекти и грађани могу да се јаве у било ком тренутку.

Детаљне информације можете сазнати приступом следећем линку: https://kragujevac.ls.gov.rs/tekst/55230/javni-poziv-za-ucesce-direktnih-korisnika-privrednih-subjekata-u-sprovodjenju-mera-energetske-sanacije-porodicnih-kuca-i-stanova-na-teritoriji-grada-kragujevca-u-okviru-projekta-cista-energija-i-energetska-efikasnost-za-gradjane-u-srbiji-28082023.php