Градска организација Ратних војних инвалида и породица погинулих бораца Крагујевац у сарадњи са Ратним војним инвалидима Србије, организовали су Куп у лову рибе удицом на пловак.

На такмичењу које се 17. пут одржава на Гружанском језеру, под покровитељством града, учествовалео је осам екипа из Републике Српске, из Београда, Крушевца, Зајечара, Прибоја, Петровца на Млави, Зрењанина, Крагујевца.

Учеснике 17. купа, госте из Републике Српске и републичког Удружења ратних војних инвалида и породица погинулих бораца у име града поздравила је председница Спортског савеза Крагујевац Марија Лојпур и пожелела им бистро.

Захваљујући ентузијазму Удружења, чланова и пријатеља из читаве Србије и Републике Српске, њиховој љубави према спорту и здравом начину живота, подсећамо се да спорт, дружење и пријатељство превазилази све баријере и границе.

Градска организација такмичење у пецању на пловак на Гружанском језеру, под покровитељством града, организује већ седамнаест година, каже Милан Андрић, председник ИО удружења Ратних војних инвалида и породица погинулих бораца Крагујевац. Куп организујемо више због дружења а онда због такмичења у пецању. Прошлогодишњи победници из Зајечара су донели пехар па ћемо видети коме ће отићи у руке ове године, казао је Андрић и подсетио да од 2011. године на Купу учествују и чланови удружења из Прњавора из Републике Српске, када смо потписали споразум о братимљењу.

Учесници из Србије и Републике Српске кажу да им нису важне медаље и победа већ дружење и неговање ове манифестације.