Полагањем венаца и минутом ћутања одата је пошта и сећање на хероје ратова од 1990. до 1999. године. Крај Споменика Успење у организацији Удружења ратних војних инвалида и породица погинулих бораца Крагујевац, венце су положиле делегације градског и републичког удружења, Удружење ветерана Војне полиције, учесници и гости  17. купа у пецању на језеру Гружа.

У име града венац је положила  проф. др Анђелка Стојковић, заменик председника Скупштине града Крагујевца.

Град Крагујевац чува сећање и успомену на хероје ратова 1990-1999. године и поносно се поклањамо сенима оних људи који су дали живот за нашу садашњост и будућност, за мир, рекла је проф. др Стојковић. На тај начин желимо да пошаљемо поруку младим генерацијама да сећање на херојство и жртву тих људи треба чувати и неговати и да се треба руководити правим идејама и вредностима. То је, поред осталог, и начин да се млади васпитају али и да оставимо печат јер, Град Крагујевац је увек био и биће подршка свим грађанима коме је подршка потребна, поручила је проф. др Анђелка Стојковић.

Организовање манифестације јесте прилика да се чланови удружења из читаве Србије и пријатељи из Републике Српске састанемо, разговарамо, дружимо, евоцирамо успомене. Кроз разговор и дружење присећамо се страдалих другова и због тога су они за нас бесмртни, јер они не смеју да се забораве, казао је Милан Андрић, председник ИО градског удружења ратних војних инвалида и породица погинулих бораца.

Након полагања венаца делегације су посетили просторије Удружења и Спомен собу посвећену страдалим Крагујевчанима током НАТО агресије.