У селу Ресник данас је свечано отворена Шумадијска пасуљијада, гулашијада и гибаницијада у организацији Удружења бораца Шумадије и МЗ Ресник која је ове године окупила већи број такмичарских екипа и посетилаца. У име Града Крагујевца који је од ове године генерални покровитељ манифестације, Шумадијску пасуљијаду, гулашијаду и гибаницијаду отворила је Снежана Живановић Катић, саветница градоначелника за пољопривреду.

Град Крагујевац је увек подржавао овакве манифестације јер ово није само такмичење него пре свега прилика да се људи окупе, да се друже, да уживају у традиционалним шумадијским специјалитетима. Село Ресник је једно од наших највећих села, које постоји преко 300 година и броји око 1000 становника. Живо село, са доста младих, културно-уметничким друштвом које је обележило 100. годишњицу постојања, фудбалским клубом... За разлику од многих села у Србији где се драстично смањује број становника и прети одумирање села, ово је једно велико, богато и живо село.

Ми ћемо се трудити да поред подршке оваквим манифестацијама паралелно радимо и на побољшању услова за живот људи у овом селу. На томе озбиљно радимо у сарадњи са Саветом МЗ Ресник на решавању инфраструктурних, комуналних проблема, уређења дечијих и спортских игралишта, а од ове школске године ученици школе у Реснику су ушли у потпуно реновирану школу са модернизованим начином грејања – казала је Снежана Живановић Катић.

Марко Ђорђевић из Савета МЗ Ресник каже да  задовољан овогодишњом манифестацијом која је окупила већи број учесника и посетилаца него раније. Ове године међу такмичарима су екипе из Ниша, Лебана, Горњег Милановца, Врњачке бање, Жагубице, Прибоај, Свилајинца, Раче, Параћина и околних села.

Иначе, Град Крагујевац је ове године пружио подршку оживљавању и одржавању многих манифестација у крагујевачким селима, од Шумадијских зимских игара, преко Штрапаријаде у Дуленима, Гулашијаде у Влакчи и Маслошеву, Дана шљива у Страгарима, а било је и нових као што је Косидба на грбичком Рајцу.