На територији Града, екипе Јавног комуналног предузећа Шумадија Крагујевац, у складу са Програмом одржавања комуналне инфраструктуре, у понедељак, 4. септембра, обављају следеће радове:

- припрема за асфалтирање дела Млавске улице, дела улице Шумадијске дивизије (МЗ Денино брдо) и Колубарске улице (МЗ Вашариште)

- припрема ударних рупа за асфалтирање у улицама Сутјеска и Сувоборска (МЗ 21.октобар)

- санација тротоара у Сувоборској улици (МЗ 21.октобар)

- равнање и насипање каменим агрегатом Стублинске улице (МЗ Драгобраћа)

- санација атарских путева на територији МЗ Шљивовац

- поправка оштећене и уградња недостајуће вертикалне саобраћајне сигнализације на територији МЗ Центар града, МЗ Лепеница и МЗ Пивара

- обележавање хоризонталне сигнализације - пешачких прелаза и осталих ознака на коловозу у улици Партизанских курира (МЗ Ердеч)

- поправка оштећене и уградња недостајуће опреме пута - гумених елемента успоривача саобраћаја у улици Партизанских курира (МЗ Ердеч)

- ручно чишћење и прочишћавање пешачких стаза, тротоара и платоа, сакупљање папира са јавних површина, машинско чишћење саобраћајница, као и ноћно прање улица у складу са Програмом одржавања јавне хигијене

- дневно прање улица Јоакима Вујића, Мије Алексића и 26.октобра (МЗ Пивара)

- крчење непожељне вегетације дуж локалног пута у Десимировцу

- кошење зелених површина на територији МЗ Центар града, МЗ 21.октобар и МЗ Палилуле

- орезивање дрвореда на територији МЗ Бубањ и МЗ Вашариште

- замена светиљки јавног осветљења које нису у функцији на територији МЗ Станово и МЗ Селиште, као и отклањање кварова на мрежи јавног осветљења на територији Града.