У току су последње припреме за предстојећу највећу смотру аграра у централној Србији, већ 19 година препознатљиву по броју излагача и посетилаца која ће се од 7. до 10. септембра под покровитељством града Крагујевца одржати на Шумадија сајму, најављено је на конференцији за новинаре одржаној у Медија центру.

На 19. Шумадијском сајму пољопривреде представиће се преко сто излагача, од произвођача биљних култура и сточара, дистрибутера пољопривредне механизације, опреме, алата до осигуравајућих кућа, банака, каже Александар Штајн, директор Шумадија сајма и истиче да је сав устаљени садржај, прилика да се припреми 20, јубиларни, сајам пољопривреде. Поред тога, ове године ће по први пут на Шумадија сајму у оквиру Сајма одржати манифестација Фестивал укуса која ће бити продајно-изложбеног карактера и истовремено промоција малих произвођача хране и пића, а посетиоци ће дегустацијама и куповином производа помоћи мале привреднике, казао је Штајн.

Последњих десетак година темељно и стрпљиво радимо на томе да шумадијски сајам достигне новосадски и кад је реч о квалитету стоке која се излаже, квалитетни услови за излагање, боксеви, пријемни паркури, из године у годину најбоље из наше регије долази на наше сајмиште, каже Никола Пауновић, начелник Одељења за пољопривреду. Он је најавио ове године и излагаче из Кнића, Лапова, Баточине, а Свилајнац као стара задруга своју колекцију крава доводи. Изложбени коњи су из читаве земље, а овчарски део је давно превазишао регион, док су житне животиње и птице одавно интернационалног карактера са читавог Балкана. .

Током четири сајамска дана у оквиру пратећих програма одржаваће се стручна предавања и трибине на актуелне пољопривредне теме, изложбе али и културно-уметнички програм који ће друштва одржавати на централној бини.

Излагачи ће представити своје понуде а посетиоци ће на новој манифестацији моћи да дегустирају аутентичне укусе Шумадије.

Свечано отварање 19. Шумадијског сајма пољопривреде заказано је у понедељак, 7. септембра у 11.00 сати. Радно време сајма од 10  до 20 сати, последњег дана сајма до 17 сати. Улаз сва четири дана је слободан за посетиоце.