Сектор нискоградње ЈКП Шумадија данас изводи завршне радове на асфалтирању Млавске улице у Месној заједници Угљешница. Град Крагујевац је за асфалтирање ове улице, насељене већ 40 година, уложио 6,8 милиона динара, а радове је обишао градоначелник Никола Дашић.

Увек када се асфалтира улица са доста кућа у деловима града који су насељавани пре више деценија задовољство мештана је непроцењиво, а данас је то случај у Млавској улици, казао је градоначелник Дашић. Требало је да буде и у Улици Шумадијске дивизије која се са њом укршта, али због радова које изводи Србијагас померили смо асфалтирање за идућу недељу. Комплетна инвестиција за обе улице је приближно 10,5 милиона динара, укључујући не само асфалтирање него и реконструкцију дела фекалне канализације, изградњу кишне канализације, уградњу ивичњака и остале припремне радове. Оно што нема цену је задовољство људи и зато се трудимо да радимо што више у свакој месној заједници, поручио је Дашић.

Председник Савета месне заједнице Угљешница, Ана Глођовић Радојичић, нагласила је да је овим радовима решен један од највећих проблема у Угљешници – плављење домаћинстава после скоро сваке кише. Захвални смо градоначелнику и Градској управи на лепој сарадњи и што су имали слуха за грађане ове месне заједнице, поручила је Радојичић, подсетивши да је Млавска 18. улица урађена у овом делу града у последњих годину и по дана.

Млавска улица је под нагибом и комплетна вода са Дениног брда се сливала и разливала по двориштима мештана, објашњава Марко Радисављевић, руководилац Сектора нискоградње у ЈКП Шумадија. Сада су сви заштићени ивичњацима, а вода је каналисана у колекторе кишне канализације које је у претходном периоду урадило ЈКП Водовод и канализација и више неће бити тог проблема, поручио је Радисављевић.