Радови на реконструкцији отвореног терена за мале спортове у Месној заједници Лепеница су завршени, чиме је терен који ту постоји већ четири деценије враћен првобитној намени, а младима овог насеља употпуњен приступ основној спортској инфраструктури. У име Града Крагујевца који је за комплетну реконструкцију инвестирао 1.434.000,00 динара без ПДВ-а, капије терена је отворио члан Градског већа за спорт, Предраг Стевовић.

За ово насеље у коме млади деценијама нису имали прави терен ово је велики дан, рекао је Стевовић. Са поносом могу да кажем да је ово још један у потпуности завршен терен урађен према подигнутом стандарду Града Крагујевца који нас ставља на прво место у Србији по броју урађених и реконструисаних отворених терена за мале спортове и дечјих игралишта, као и квалитету радова. Срећан сам што ће суграђани Месне заједнице Лепеница напокон имати прави терен, поручио је Стевовић, захваливши предузећу Шумадија доо на још једном одлично обављеном послу.

Предузеће Шумадија доо је радило комплетну реконструкцију овог терена који је био у јако лошем стању. Урадили смо све изнова, од асфалта до ограде и постављања новог коша. Поред дечијег игралишта сада у овом делу града имамо и спортски терен, чиме смо и старијој генерацији деце отворили могућност за рекреацију и забаву и тако заокружили једну причу у насељу Лепеница, казала је директорка Шумадије доо, Јасмина Михајловић.