Од 15. септембра почиње пријем захтева за привремено прикључење на електроенергетску мрежу, гасну мрежу и/или мрежу даљинског грејања, водовод и канализацију незаконито изграђених објеката.

Како би грађани благовремено прикупили документацију и били спремни да на време поднесу захтев, службеници Градске управе за имовинске послове, урбанизам, изградњу и озакоњење ће од понедељка 11. септембра, на шалтеру број 1 у холу зграде Управе града, ул. Трг Слободе број 3, радним данима од 7.30 до 15.30 часова, где ће се и захтеви подносити, заинтересованим лицима пружати све неопходне информације и давати упутства за прибављање документације која је потребна за прикључење а у складу са Уредбом.

Иначе, начин, услови и поступак за привремено прикључење на електроенергетску мрежу, гасну мрежу и/или мрежу даљинског грејања, водовод и канализацију незаконито изграђених објеката уређени су Уредбом о начину, условима и поступку за привремено прикључење на електроенергетску мрежу, гасну мрежу и/или мрежу даљинског грејања, водовод и канализацију незаконито изграђених објеката.

Прикључење је привременог карактера и не утиче на утврђивање правног статуса објекта који се прикључује на инфраструктуру.

Прикључење је могуће искључиво за власнике породичних стамбених објеката и власнике посебних делова објекта - станова који су изградњом, односно куповином трајно решавали своје стамбено питање.

Трајно решавање стамбеног питања је изградња или куповина објекта или посебних делова објекта - станова који се користи за становање под условом да власник и чланови његовог породичног домаћинства немају други објекат у власништву, који је предмет привременог прикључења.

Прикључење је могуће само за један објекат, односно један стан истог власника који користи за становање.

За власнике станова у стамбеним и стамбено пословним зградама за колективно становање, захтев за привремено прикључење подноси стамбена заједница. У случају да није формирана стамбена заједница, захтеве подносе власници станова, у складу са Уредбом. Детаљне информације као и захтев можете погледати и преузети на линку https://www.kragujevac.ls.gov.rs/tekst/268/ozakonjenje.php