Свечана премијера филма ''Што се боре мисли моје'' редитеља Милорада Милинковића, уз присуство глумаца и ауторске екипе, у оквиру Дана кнеза Михаила у Крагујевцу, биће уприличена у петак, 15. септембра са почетком од 20 сати у хали Шумадија сајма. Филм о најзначајнијем српском владару династије Обреновић, у организацији Дома омладине под покровитељством града Крагујевца биће премијерно приказан у родном граду кнеза Михаила.

Град Крагујевац је препознао значај обележавања важног датума у српској историји и на обострано задовољство, договорили смо, да баш на годишњицу рођења највећег српског владара, са премијером изађемо у његовом родном граду, рекао је за званични сајт града, Милорад Милинковић редитељ филма, оцењујући вредном иницијативу једне локалне самоуправе, да тако важан историјски датум обележава са тако озбиљним концептом. Рад на филму о једном од најзначајнијих владара Србије XIX века, кнезу Михаилу, смо почели још 2021. године а због комплексности историјске личности и теме, потрајао је. За мене је апсолутно фанАтастична коинциденција да ће премијера бити баш за 200. годишњицу од рођења и у родном граду великог кнеза Михаила, каже редитељ филма и истиче да је то упечатљив детаљ и за филм ''Што се боре мисли моје'' и манифестацију ''Дани кнеза Михаила''.

Узбудљив историјско-политички трилер носи наслов чувене песме ''Што се боре мисли моје'' кнеза Михаила Обреновића, а говори о непосредним догађајима који су претходили његовом атентату на Кошутњаку, 1868. године. Филм је заснован на историјској грађи, а дубоким и вишеслојним драматуршким приступом, сценаристи Милорад Милинковић и Драгољуб Стојковић, дају своје виђење историјског догађаја.

Главна улога кнеза Михаила Обреновића поверена је Драгану Мићановићу, а остале историјске личности тумаче: Милош Тимотијевић, Небојша Дугалић, Наташа Нинковић, Александар Срећковић Кубура, Тамара Крцуновић, Ненад Окановић и млади глумци: Лука Грбић, Јана Ивановић, Маја Чампар, Стојша Ољачић и други.

Раније предвиђено приказивање филма ''Што се боре мисли моје'' у Заставиној башти, због могуће кише, одржаће се у хали Шумадија сајма. Улаз слободан.