Радови на Тргу Радомира Путника иду јако добро, чак и испред рока који је предвиђен пројектом а то је 31. децембар 2023. године. Очекивања Града и извођача су да радови буду завршени крајем октобра, а отварање у новембру ове године, изјавио је за Уранак ТВ К1, градоначелник Крагујевца, Никола Дашић.

У Крагујевцу има пуно суштински стратешких инвестиција које се реализују, али реконструкција Трга Радомир Путник, је једна од оних инвестиција која улепшава наш Град. Надам се да ће он бити на понос свим Крагујевчанима и место где ће пријатно да проведу своје слободно време са децом или у шетњи али да исто тако, казао је, својим гостима покажу лепше лице града Крагујевца.

Осврнувши се на недавно посечена стабла, која су у једном тренутку била тема у јавности, градоначелник је рекао да о садницама и свим стаблима у граду брину надлежне службе и стручњаци из Сектора зеленила а за Трг Радомира Путника консултовали смо и стручњаке из београдског зеленила. То су, нагласио је људи који воле свој посао и зеленило чији циљ није да посеку стабла, нити је било коме од нас била идеја да се она уклоне. Стабла су била јако болесна, што је могло да доведе до тога да после шест месеци, годину или две поново раскопавамо трг који смо изградили новцем грађана Крагујевца. Сада су обезбеђене нове саднице, 16 негованих стабала црвеног јавора, за која се надамо да ће као и Трг Радомира Путника имати дуг век трајања.

Крагујевац је сувише велики град да би му центар био Тржни центар, казао је градоначелник Дашић. Како би се живост града осетила, наша је жеља да вратимо људе у центар, да има више шетача, оних који одмарају на клупама и старијих и деце и младих који се забављају, а да би то имали морамо да развијамо тргове и садржаје које ће их окупљати, поручио је градоначелник и најавио да ће веома брзо бити завршен и Трг омладине код Дома омладине.