Екипе ЈКП Шумадија данас завршавају асфалтирање Колубарске улице у МЗ Вашариште дужини од 360 метара. Укупна вредност радова је 9 милиона динара. Завршне радове обишла је Маја Ангеловски, чланица Градског већа за комуналну делатност са сарадницима.

На иницијативу Савета МЗ Вашариште почели смо са реконструкцијом Колубарске улице која је била у веома лошем стању, а данас се изводе завршни радови на асфалтирању ове улице у дужини од 360 метара и вредности 9 милиона динара, казала је Ангеловска. Она је истакла да је у претходном периоду у оквиру реконструкције урађена атмосферска канализација, у вредности од 20 милиона динара, чиме је решен дугогодишњи проблем који су имали грађани ове улице.

На основу извештаја о радовима из апликације лична карта месних заједница Крагујевца с поносом можемо да кажемо да је много тога урађено и уложена су значајна средства за унапређење путне и комуналне инфраструктуре током лета. У већини улица ове месне заједнице у оквиру редовног одржавања градских саобраћајница саниране су ударне рупе у циљу повећања безбедности у саобраћају. Комплетно су реконструисане улице Казимира Вељковића и Приштинска за шта је из буџета издвојено седам милиона динара, подсетила је Маја Ангеловска, чланица ГВ  и нагласила да је у наредном периоду у плану асфалтирање улица Боривоја Петровића у којој је до сада урађена водоводна мрежа, фекална и кишна канализација у вредности од осам милиона динара.

Ангеловска је истакла да се истовремено са радовима на санирању и реконструкцији улица у овој месној заједници изводе и радови у другим месним заједницама јер се води рачуна о равномерном развоју града Крагујевца.

О до сада извршеним радовима, Марко Радисављевић, шеф Сектора нискоградње ЈКП Шумадија каже да је након скидања подлоге која је била у веома лошем стању, урађен је комплетан ископ дуж читаве улице у широком откопу, стављен нов камени агрегат и све шахте и сливнице су подигнуте на коту нивелете. Радовима Сектора нискоградње претходили су послови у надлежности ЈКП Водовод и канализација, замењена је водоводна, фекална и кишна канализација. Данас ћемо уградити нешто мање од 400 тона асфалтне масе у дужини од 360 метара и ово је једна од најдужих улица које смо урадили у овој грађевинској сезони, казао је Радисављевић.