Механизација и екипе Сектора нискоградње ЈКП Шумадија данас изводе завршне радове на асфалтирању Улице Шумадијске дивизије у МЗ Денино брдо. Асфалтирању саобраћајнице у дужини од 180 метара чија је вредност око три миона динара претходили су припремни радови у оквиру којих је урађена и атмосферска канализација, а завршне радове на асфалтирању обишла је данас Маја Ангеловска, чланица Градског већа за комуналне делатности.

Град Крагујевац интензивно улаже у равномерни развој путне и комуналне инфраструктуре а у томе су нам најзначајнији предлози и захтеви савета месних заједница јер су најбоље упознати са приоритетима. Тиме нам помажу у идентификовању и решавању горућих проблема на територији своје месне заједнице јер само заједничком сарадњом можемо да дођемо до решења који су у интересу грађана, казала је Маја Ангеловска, ресорна чланица ГВ. Захваљујући иницијативи Савета месне заједницеДенино брдо данас се завршавају радови на асфалтирању Улице Шумадијске дивизије у дужини од 180 метара чија је вредност око три милиона динара. Асфалтирању је претходила изградња атмосферске канализације а тиме смо решили вишегодишњи проблем грађана који живе у овој улици. Према речима Ангеловске унаредном периоду у плану је сређивање улица у центру града од којих је издвојила реконструкцију улице Драгослава Срејовића и Драгољуба Миловановића Бене.

Милош Радисављевић, руководилац Сектора нискоградње је казао да је у оквиру припремних радова било доста посла јер је требало урадити комплетан ископ дуж читаве улице која је била у веома лошем стању, затим је нанет нов камени материјал, а шахте и сливнице су подигнуте на коту нивелете. Поред дужине улице асфалтираћемо и део каналског рова у наставку саобраћајнице у дужини од око 170 метара и укупно ће бити утрошено око 250 тона асфалтне масе. У доњем делу улице ширина коловоза је четири а горњи део 6 метара. Радове настављамо даље у МЗ 21. октобар где се ради на гребању постојеће подлоге већим делом дужине и целе ширине Копаоничке улице као и на крпљењу ударних рупа. Поред тога, екипе и механизације ЈКП Шумадија изводе радове на  насипању пута ка Бешњаји и ископавању канала према селу Влакча.