На територији Града, екипе Јавног комуналног предузећа Шумадија Крагујевац, у складу са Програмом одржавања комуналне инфраструктуре, у петак, 15. септембра, обављају следеће радове:

- асфалтирање тротоара у Сувоборској улици (МЗ 21.октобар)

- фрезовање асфалтних површина у Копаоничкој улици (МЗ Ердоглија)

- равнање и насипање каменим агргатом локалног пута за Бешњају

- санација пропуста у улици Октобарских жртава (МЗ Грошница)

- ископ канала на територији МЗ Влакча

- обележавање хоризонталне сигнализације - средишне и разделне линије у улицама Слободе (МЗ 1.мај) и Војислава Калановића (МЗ Лепеница)

- обележавање хоризонталне сигнализације - пешачких прелаза и осталих ознака на коловозу на раскрсници улица Владимира Роловића и Града Караре (МЗ Аеродром)

- обележавање хоризонталне сигнализације - хоризонталних ознака у улици др Драгише Мишовића (МЗ Маршић)

- ручно чишћење и прочишћавање пешачких стаза, тротоара и платоа, сакупљање папира са јавних површина, машинско чишћење саобраћајница, као и ноћно прање улица у складу са Програмом одржавања јавне хигијене

- дневно прање Цајгетове улице (МЗ Денино брдо) и Великог парка (МЗ Вашариште)

- кошење зелених површина на територији МЗ Бубањ, МЗ Сушица, МЗ 21.октобар и МЗ Ердеч

- орезивање дрвореда у улици Војводе Мишића (МЗ Вашариште), код Економског факултета (МЗ 1.мај), као и у Спомен-парку „Крагујевачки октобар“ (МЗ 21.октобар)

- орезивање шибља и живе ограде на територији МЗ Сушица

- замена светиљки јавног осветљења које нису у функцији на територији МЗ Поскурице и отклањање кварова на мрежи јавног осветљења на територији Града