Пријављивање за привремено прикључење незаконито изграђених објеката на електроенергетску, гасну или мрежу даљинског грејања, почело је данас и трајаће до 15. октобра.

Грађани са територије града Крагујевца, захтев и потребну документацију могу предати на шалтеру 1, у холу зграде Градске управе, где су им током ове недеље службеници Градске управе за имовинске послове, урбанизам, изградњу и озакоњење пружали додатне информације и упутства за прибављање документације.

Свој посао смо урадили баш како треба имајући у виду да смо наше грађане позвали још 11. септембра да се информишу о могућности прикључка на комуналну инфраструктуру и од старта смо увидели да постоји велико интересовање. Оно најважније је, да је грађанима на располагању обучен и припремљен кадар да им пружи сваку могућу помоћ и одговор на свако могуће питање, рекао је у укључењу у Јутарњи програм РТС-а, градоначелник Крагујевца Никола Дашић.

У Крагујевцу имамо око 30 хиљада нелегалних објеката, а с обзиром на то да је око 2000 људи већ дошло да се информише очекујемо добар одзив, додао је он и позвао грађане да искористе ову могућност и уђу у легалне токове неометаног снабдевања кроз комуналну инфраструктуру.