У Крагујевцу је боравила група најбољих ђака херцеговачких основних школа који се налазе у посети Србији поводом Дана српског јединства, слободе и националне заставе. За њих су градоначелник Никола Дашић и председник Скупштине града, Мирослав Петрашиновић организовали пријем у згради Градске управе.

Морам да похвалим читаву организацију јер ово није први пут да најбољи ученици долазе, као што и наши одлазе у Републику Српску да виде како њихови сународници живе и организују свој дан и да упознају њихову културу, казао је градоначелник. Мислим да је у тим годинама значајно наградити најбоље ученике тиме да дођу у додир са својом националном културом кроз историју и друштвени развој Србије. То их чини бољим, образованијим и гради њихов национални идентитет на прави патриотски начин, оценио је Дашић.

Посебно нам је драго да на један од наших највећих празника ђаци из Херцеговине имају прилику да упознају град у коме се стварала модерна Србија и посете историјски најзначајнија места за развој српске државе и нашег града. Жеља нам је да једног дана неки од њих Крагујевац изаберу као град у коме ће наставити своје образовање, а можда и остати и засновати своје породице, нагласио је Петрашиновић.

Људмила Милошевић, директор ОШ „Свети Сава“ из Билеће, у име групе из Херцеговине је захвалила свима који су помогли у организацији ових активности и изразила задовољство што на Дан српског јединства, слободе и националне заставе гостују у старој српској престоници.