На полигону ког Хале Језеро одржана је девета по реду манифестација конципирана као Испит спретности – слалом вожње на полигону Крагуј 2023. у организацији Удружење параплегичара и квадриплегичара Крагуј а у оквиру програма Србија без баријера које је подржало Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања.

У име града манифестацији је присуствовала др Гордана Дамњановић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту рекавши да град кроз различите програме и пројекте финансијски подржава активности удружења. Град је Удружење Крагуј за 2023. годину подржао са износом од 300 хиљада динара. Подршку је пружио и Сектор за заштиту особа са инвалидитетом под слоганом Србија без баријера са циљем да се широј друштвеној заједници стави до знања да је потребна инклузија особа са инвалидитетом у свим областима. Заједничка идеја је достизање различитих нивоа у друштву, истакла је др Дамњановић. Ова традиционална манифестација окупља параплегичаре и квадриплегичаре са циљем да покажу своје вештине и способности у вожњи, али у посебним аутомобилима, додала је др Дамњановић.

Председник Удружења Крагуј, Иван Миловановић је рекао да је традиционална манифестација конципирана као испит спретности за десет учесника, чланова удружења. Циљ је да кроз предавања укажемо возачима на проблеме с којима се сусрећу особе са инвалидитетом и да их заједно решавамо због безбедности свих учесника у саобраћају, истакао је Миловановић.