У МЗ Маршић поред Основне школе ''19. октобар'' завршена је реконструкција спортског терена укупне вредности милион и 450 хиљада динара. Ограђен терен са новим кошевима, головима и постављеним клупама, данас су ученицима школе и суграђанима, предали на употребу градоначелник Крагујевца Никола Дашић и Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт.

За малишане ове месне заједнице недавно је урађено игралиште а данас отварамо спортски терен поред Основне школе 19. октобар у Маршићу који је место окупљања младих и центар спортских дешавања. Терен је одлично сређен, подлога је била у добром стању, кошеви и голови су нови, постављена ограда и нове клупе, а ускоро за ученике стижу лопте, тако да су потпуно спремни за нову школску годину, казао је градоначелник Никола Дашић. И код ученика и код грађана видим задовољство и то ми је изузетно драго. Говорећи о плановима за ОШ 19. октобар, градоначелник Дашић је рекао да школа нема слободног земљишта за изградњу фискултурне сале и да за тај проблем на неки начин мора да се нађе решење јер, коришћење сале Месне заједнице за часове физичког васпитања, то није. Остаје нам да размишљамо у смеру решавања тог проблема, поручио је градоначелник Дашић.

Основне школе, у које се деценијама није улагало, су у програму инфраструктруног одржавања и раде се подови, кровови, мења столарија, системи грејања и даље ћемо наставити јер постоје потребе. Директори школа кроз своје програме аплицирају за те радове, а у складу са могућностима трудимо се да те захтеве реализујемо како бисмо ђацима омогућили савремене услове у њиховим школама, казао је градоначелник.

У оквиру реконструкције спортског терена у Маршићу поред Основне школе 19. октобар, у потпуности су урађене кошаркашке конструкције, постављени нови голови, парковски мобилијар, клупе а терен је ограђен високом челичном прежом.

У наредном периоду у сарадњи са ЕДС терен ће бити осветљен, најавио је Предраг Стевововић, члан Градског већа. Вредност изведених радова је милион и 450 хиљада динара. По лицима деце видимо да смо урадили добар посао јер радост и осмеси на њиховим лицима нам то гарантују, додао је Стевовић, члан Градског већа за спорт и најавио да ће ускоро за одржаваље наставе физичког васпитања школа добити и нове лопте и друге спортске реквизите. Задовољан сам јер је ово још један спортски терен који смо завршили према плану и у року. Циљ града Крагујевца програмом реконструкције и прављењем нових спортских игралишта у свим насељима је да спортску инфраструктуру подигнемо на  ниво какав млади и ученици заслужују.

Ова инвестиција локалне самоуправе има огроман значај за школу јер је једини је терен на ком може да одржава настава физичког васпитања али и све остале ваннаставне активности. Школа је основана 1967. године, има више од 50 запослених, а фунционише са издвојеним одељењима у Корману, Цветојевцу, Доњим Комарицама и Ботуњу и броји 250 ђака, казала је директорка Снежана Рајевац. Она је подсетила да је у претходном периоду град Крагујевац доста улагао и у оквиру санације и реновирања, а недавно је реконструисано и  игралиште у издвојеном одељењу  школе у Цветојевцу.