На позив запослених и родитеља члан Градског већа за образовање Душан Алексић обишао је вртић Црвенкапа ПУ Нада Наумовић и са директорком Милком Симић разговарао о проблемима са којима се суочавају у том вртићу.

Ради се о  оштећењу дела крова објекта који у неким деловима и прокишњава што се показује на плафонима и зидовима неких вртићких просторија. До краја године ћемо почети са радовима на санирању и средити просторије које су погођене тиме, казао је Душан Алексић, члан Градског већа. За наредну годину буџетом смо планирали средства за кречење просторија и уређење унутрашњег дворишта за јаслену групу, поставити тартан подлогу и обновити мобилијар, најавио је Алексић. Он је додао да се у осталим градским вртићима ради на редовном одржавању објеката и просторија. У претходне три године много више смо радили на уређењу школа и школских објеката а од наредне године акценат ће бити на уређењу вртића, дворишта, енергетској ефикасности, обнављању хидрантске мреже, најавио је ресорни члан Градског већа.

Вртић Црвенкапа је један од већих вртића ПУ Нада Наумовић који броји око 300 деце јасленог и вртићког узраста и око 40 запослених. У претходоном периоду отпочели смо радове на преуређењу објекта, замењен је део столарије, грејање пребачено на централно, а сређивањем крова допринели бисмо енергетској ефикасности објекта. У оквиру текућег одржавања у плану је кречење вртићких просторија, каже Милка Симић директорка ПУ Нада Наумовић..

До краја године Алексић је најавио и почетак радова на изградњи новог вртића недалеко од Црвенкапе којим ће се капацитети  вртића бити увећани за око 120 малишана по свим стандардима прописаним РС. Ове године буџетом је за те намене издвојено 60 милиона а исто толико је планирано и у следећој години и до краја 2024. године добићемо нови репрезентативан вртић.