Градоначелник Крагујевца Никола Дашић организовао је пријем за Крагујевчане који су желели да у директном разговору са њим и његовим сарадницима представе своје проблеме. За пријем у Градској управи пријавило се 164 грађана а трајао је нешто више од једанаест сати. Градоначелник Дашић је разговоре оценио веома квалитеним и да су до сада углавном били везани за путну инфраструктуру и запошљавање али су вечерас говорили и о другим проблемима.

Током читавог мандата се сусрећемо са два питања а то је посао или асфалт. Вечерас у разговору са грађанима било је и других проблема и у добром делу можемо да помогнемо, казао је градоначелник Дашић након завршеног пријема. Моји сарадници су на лицу места узели податке, неке ствари смо већ покренули а за неке је потребно време. У сваком случају, изаћи ћемо у сусрет тамо где можемо, и битна је да је мирна савест свакоме од нас, јер је заиста било и других проблема који нису у ингеренцији града. Градоначелник Дашић је рекао да се системски проблеми који погађају ширу популацију као што су велика запошљавања кроз долазак нових инвеститора или велики инфраструктурни проблеми као што је пројекат Чиста Србија, будућа обилазница или гасификација топлане, решавају на други начин, али је истакао да је овакав вид пријема за грађане из централних месних заједница и већих насеља, једини могућ како би се упознали са проблемима и помогли тамо где је то могуће.

Говорећи о месним заједницама на сеоском подручју Дашић је казао да је мали број оних који до сада нису обишли а неке чак и више пута. Последњи обилазак је био у МЗ Каменица, пре тога Влакча, Стагари, Котража, Маслошево. То су месне заједнице у којима се већ доста и урадило као и у многим селима које смо раније обилазили на јагодинском путу и наставићемо са тиме.

Градоначелник Дашић је нови пријем најавио за две недеље, и убудуће ћемо наставити како бисмо помогли тамо где је то могуће, поручио је он.