У Лужничкој бањи данас су два удружења „Др Ђорђе Хаџић“ и „Клуб акцијаша и волонтера Крагујевац“ у партнерству са Месном заједницом Лужнице, реализовали завршне активности на пројекту „Еколошка заштита и ревитализација Лужничке бање“ који је суфинансирао град Крагујевац.

Резултат пројекта који је суфинансирао град Крагујевац је, да је један, до сада неуређен и запуштен крај очишћен заједничким снагама мештана Лужница, казао је Стефан Никезић, члан Градског већа за унапређење и заштиту животне средине. Овим сређивањем и бригом о окружењу у којем живимо Град се придружује обележавању Светског дана чишћења и скреће пажњу свим суграђанима, посебно млађим генерацијама колико је важно водити рачуна о животној средини. Мештани села Лужнице су добили чесму, која до сада није постојала на овом месту и преузели будућу обавезу да чувају окружење у коме се она налази. "Лужничка бања" треба поново да добије сјај који је некад имала и да представља место окупљања наших суграђана, казао је Никезић. Нагласивши да је ово први корак сређивања простора "Лужничка бања", Никезић је додао да ће у наредном периоду Град наставити да подржава пројекте који унапређују живот наших суграђана и од којих бенефит имају локална самоуправа и сами грађани.

Еколошко удружење "Др Ђорђе Хаџић Крагујевац" наставиће да се бави еколошком заштитом и ревитализацијом "Лужничке бање" рекла је Весна Хаџић у уиме удружења, захваливши се Граду што је препознао значај овог пројекта за локалну заједницу и суфинансирао га на јавном конкурсу из области екологије у 2023. години.