Радовима на првом делу потисног цевовода данас је започета друга фаза изградње система за водоснабдевање села Дреновца. Почетку радова у Драгобраћи, насељу кроз које пролази овај део потисне линије, присуствовао је градоначелник Никола Дашић са сарадницима.

Дреновац је село које је увек било без воде, а ко је имао прилике да осети шта значи недостатак воде у домаћинству зна колики је то проблем, казао је градоначелник. Имајући у виду да се ради о великој инвестицији, договорили смо се да радимо фазно. Прва фаза је завршена, сада је започета друга, а биће потребно укупно четири да би вода стигла и до последњег потрошача, што ће створити повољне услове за оне који желе да живе на селу или да се баве неком производњом будући да се Дреновац налази на лепој локацији одакле се за само неколико минута стиже до центра града. Оно што је најважније, нагласио је Дашић, јесте да смо до сада испунили све у складу са договореном динамиком и тако ће бити и убудуће.

Вршилац дужности начелника Градске управе за развој и инвестиције, Дејан Ружић, рекао је да за разлику од прошле године када је за уговорену вредност радова прве фазе од око 12,8 милиона динара већину средстава обезбедило Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде, овогодишњу инвестицију од 12.868.846 динара са ПДВ-ом за изградњу друге фазе комплетно финансира Град Крагујевац из сопственог буџета. Реч је о око 1000 метара потисне линије, објашњава Ружић, и потребно је да следеће године урадимо други, мало дужи део овог цевовода, како бисмо воду која долази из система водоснабдевања Груже помоћу бустер станица довели до резервоара на врху Дреновца. Након тога треба урадити примарну и секундарну мрежу која ће развући воду до домаћинстава, што ће бити и последња фаза у раду. Тиме ћемо решити вишедеценијски проблем водоснабдевања у Дреновцу, закључује Ружић.

Ово је врло захтеван пројекат чије се димензије мере дужином водоводне мреже, бројем прикључака и финансијским износом неопходних средстава, казао је Небојша Јаковљевић, директор ЈКП Водовод и канализација. За неколико година када овај водоводни систем буде завршен мештани Дреновца ће, оценио је он, имати најквалитетнију воду, ону коју пију и наши суграђани који живе у самом граду. Водоводни систем Гружа на који ће бити прикључени представља кичму водоводног система града Крагујевца и најмање наредних 50 година становници Дреновца неће имати никаквих проблема и моћи ће да користе ту воду без икаквих ограничења и сумње у њену здравствену исправност, поручио је Јаковљевић.

У име свих становника Дреновца председница Савета месне заједнице, Јелена Ђоковић, захвалила је градоначелнику Дашићу што су после више деценија представници града први пут имала слуха и разумевања за њихове проблеме и истакла да су грађани посебно задовољни на испоштованим роковима.