За делегацију Републике Српске коју су чинили Ања Вукелић, саветник у Представништву Републике Српске у Србији, Ану Љутић, сарадник у Представништву, Жељко Милошевић, редитељ и извршни директор Културне сцене „Мале ствари“ из Требиња и Тијана Николић, глумица, помоћник градоначелника за културу и информисање, Ана Петровић, приредила је пријем. Она је у име Града пожелела добродошлицу и пуно успеха самој манифестацији, оценивши је веома инспиративном.

Дани Српске у Србији је манифестација која носи снажну емоцију од нас ка њима, Републици Српској, и од њих ка нама. Сусрети овим поводом су као да дочекате драгог рођака. Друга љубав која нас спаја је љубав према уметности. Овога пута те две ствари су се спојиле, рекла је Ана Петровић, помоћница градоначелника за културу и информисање, оцењујући традиционалну манифестацију веома инспиративном и пожелевши да једанаест година прерасту у округле јубилеје.

Дани Српске у Србији је традиционална манифестација која се ове године организује 11. пут у 11 градова у Србији.

Циљ манифестације Дани Српске у Србији је  да допринесемо укупној сарадњи Републике Српске и Републике Србије, али и да сачувамо национални идентитет Срба, нашу традицију и веру, наш језик и писмо, казала је Ања Вукелић, саветница и  изразила задовољство што су у свим градовима свих ових година програми и извођачи били топло дочекани што је показатељ да је наш народ са обе стране Дрине повезан нераскидивим везама.

У име гостију из Требиња обратио се Жељко Милошевић, редитељ представе Јефимија, Јелена Мрњавчевић, која је у оквиру обележавања манифестације била приказана крагујевачкој публици. Он је подсетио да требињско позориште не гостује први пут у Крагујевцу. Задовољство је наступати у Крагујевцу, у Јоакимовом позоришту, једној од најзначајнијих институција српског народа.

Од 20.00 сати у Књажевско-српском театру монодраму Јефимија, Јелена Мрњавчевић играла је Тијана Николић.