Подизањем заставе кампање Дај педалу раку поред државне заставе у кругу Универзитетског клиничког центра Крагујевац у присуству стручних служби УКЦ, представника спортских удружења и организација и локалне самоуправе, Крагујевац се придружио овогодишњој кампањи која се поводом обележавања Месеца борбе против рака дојке на иницијативу Женског центра Милица из Врњачке Бање реализује у 30 градова Србије и региона.

И ове године спроводи се уз институционалну подршку Министартсва здравља, Министарства омладине и спорта Републике Србије, Института за јавно здравље Србије "Др Милан Јовановић Батут",  здравствених установа, локалних самоуправа, удружења и спортских клубова.

Циљ кампање је садржан у њеном називу Дај педалу раку спортским активностима, рекреацијом, здравим стиловима јер се тако може побољшати квалитет живота не само оперисаних жена већ и свих других. У месецу борбе против рака посебно се скреће пажња и подиже свест суграђанки о редовним превентивним прегледима, самопрегледима дојке јер, раном дијагностиком се повећава успешност лечења и терапија које у великој мери женама спасавају живот, поручила је др Гордана Дамњановић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту.

У оквиру активности кампање недавно је отворен Национални кол центар за подршку женама оболелим или оперисаним од рака дојке или рака грлића материце, 0800 40 40 40 који ради сваког радног дана од 10 – 14 сати, подсетила је др Дамњановић и прочитала писмо захвалности и подршке Женског центра Милица које је поред Крагујевца данас прочитано у Београду, Врњачкој Бањи, Нишу, Новом Саду,  Врању, Ужицу, Краљеву, Крушевцу, Чачку, Тополи, Новом Пазару, Јошаничкој Бањи, Стопањи, Трстенику, Мајданпеку, Суботици, Аранђеловцу, Лесковцу, Јагодини, Горњем Милановцу, Великом Градишту, Ариљу, Сврљигу, Шапцу, Панчеву, Лапову, Сремској Каменици, као и у градовима Хрватске и Словеније.

‘’У име свих нас које смо прошле или пролазимо борбу са раком, још једном велико хвала што сте уз нас. Ваша подршка је изузетно важна, као и подршка чланова породице, институција, удружења, система, каже се у писму и поручује ‘’Не заборавите, рак дојке је излечив уколико се открије и лечи на време, и зато, не бој се, закажи преглед, због себе и свих којима си важна!’’.