Спортску опрему за боље и ефикасније одржавање тренинга добили су и кошаркаши клуба Раднички 1950. Тренинг у фискултурној сали ОШ ’’Живадинка Дивац’’ посетио је члан Градског већа за спорт Предраг Стевовић и уручио опрему.

KK Раднички 1950 је озбиљан, шампионски клуб који је данас пратећи клуб КК СПД Раднички. У овом клубу са младим талентованим кошаркашима се ради веома озбиљно и спремају се за велике изазове у кошаркашком свету. Град Крагујевац се поноси оваквим талентима јер ће сутра представљати свој град, своју земљу. Трудићемо се да клубовима обезбедимо све оно што је потребно, како бисмо децу и младе окренули  спорту и јачању спортског и такмичарског духа. На нама да им обезбедимо услове а на њима да тренирају и дају резултате, поручио је Стевовић, члан Градског већа.

Новак Рогановић, председник KK Раднички 1950 каже да клуб има две јуниорске и две кадетске селекције. Кандидати смо за улазак у јединствену јуниорску лигу и надам се да ћемо тај пласман већ за викенд да остваримо, казао је Рогановић. Сениорски тим нашег клуба чине најбољи кошаркашки јуниори са подручја града Крагујевца а то смо успели у сарадњи и уз подршку СПД Раднички што нас је направило његовим пратећим клубом. Мислим да имамо добре услове да се млади играчи развијају јер нисмо оптерећени такмичарским резултатима то нам је  највећи адут за стварање квалитетних играча, будућих носилаца игре у Радничком. Убеђен сам и много више од тога.

У оквиру програма подршке спортским клубовима, организацијама и удружењима коју Град Крагујевац спроводи у циљу унапређења услова тренирања до сада су поред, КК  Раднички 1950, опрему добили кошаркаши Шуамдије и Фоке. Следећи клуб је МВП.