Поводом одласка у пензију потпуковника Јовице Станковића, досадашњег начелника Центра Министарства одбране за локалну самоуправу Крагујевац, приређена је церемонија примопредаје дужности на коју ће од 1. октобра ступити потпуковник Борис Штрк.

Церемонија, одржана у Свечаном салону Градске управе, којој су присуствовали припадници Војске РС, службеници Центра, представници града, председник Скупштине града Мирослав Петрашиновић и Сања Туцаковић, чланица ГВ за локалну самоуправу, отпочела је минутом ћутања у част настрадалих на Косову и Метохији.

Током војничке каријере потпуковник Станковић је успешно обављао командирске, командантске и начелничке дужности у командовању као и наставничке и професорске дужности у Војној академији. На дужности начелника Центра у Крагујевцу је од 3. октобра 2018. године. За постигнуте резултате одликован је и награђиван од надлежних старешина и председника државе.

Потпуковник Станковић се захвалио Граду Крагујевцу, привредним друштвима и другим правним лицима као и колегама на свему што су до сада заједно урадили а што је у обавези Центра Министарства одбране. С поносом је истакао да су на заједничком плану реализовани и израђени сви планови одбране, сва документа планирања за одбрану, формиране јединице цивилне и специјализоване цивилне заштите, што кроз Управу за ванредне ситуације и помоћ локалних самоуправа. Сви заједно кроз ниво сарадње смо подигли углед припадника локалних самоуправа и самих локалних самоуправа, припадника Војске Србије и припадника МОРС. У веома тешким условима учињен је велики напор локаних самоуправа да се обезбеде достојни услови за живот и рад припадника Центра, рекао је у свом обраћању потпуковник Станковић и на крају посебну захвалност изразио је колективу Центра МО и бившим колегама, људима који су цео свој радни век посветили војно-територијалним органима и територијалним органима МО.

Дужност начелника Центра прима потпуковник Борис Штрк, који је у периоду од 2017. до 2021. године био комадант Гарнизона Крагујевац и током своје војничке каријере био је награђиван и одликован. Потпуковник Штрк се захвалио на пренетом искуству, на преданости послу и свему ономе што је потпуковник Станковић до сада урадио да би Центар довео на ниво ажурности докумената, планирања и свега другог. Сарадницима је пожелео успех и очување задатог нивоа који је поставио потпуковник Станковић али и унапређење.

На церемонији је говорио потпредседник СУБНОР Србије, пуковник у пензији и академик Жељко Зиројевић који се обратио у име 140 хиљада припадника организације која баштини, брани и чува традиције ослободилачких ратова Србије и која и данас брани Србију.