Асоцијацијa студената фармације у Крагујевцу учесник је ТWINNET пројекта – програма близаначке размене студената између две локалне канцеларије у две државе који се спроводи под покровитељством Европске асоцијације студената фармације. Овогодишњи партнер крагујевачке канцеларије је Асоцијација студената фармације из Адане. За студенте овог турског града који тим поводом бораве у нашем граду Стефан Јовановић, помоћник градоначелника за омладину и сарадњу са Универзитетом, организовао је пријем.

Кроз размену коју промовише, овај значајан пројекат студентима пружа могућност да оплемене своја друштвена и професионална знања и упознају се са културом, обичајима и свакодневним животом грађана партнерске локалне заједнице. Студенти из Турске ових дана присуствују низу едукативних радионица из њихове области у оквиру којих размењују постојећа и стичу нова знања и искустава, а осим тога имају прилику да обиђу све културно-историјске знаменитости у Крагујевцу, казао је Јовановић и додао да ће студената фармације из Крагујевца бити у прилици да искусе исто у Адани током новембра.

Асоцијација студената фармације у Крагујевцу постоји од 2015. године, а њен план рада сваке године укључује и ТWINNET размену.