У недељу 1.октобра у 10.00 сати испред зграде Градске управе стартује 38. хуманитарно рекреативна „Трка за срећније детињство“ а у 11.00 Крагујевачки полумаратон, 11. по реду, најављено је на данашњој конференцији за медије.

Крагујевац је поново домаћин традиционалне спортске манифестације Крагујевачког маратона. То је велики спортски догађај под покровитељством град акоји окупља велики број Крагујевчана,такмичара, рекреативаца који желе да опробају у атлетској дисциплини. Крагујевчком полумаратону претходи Трка за срећније детињство за шклску децу која увек у великом броју узимају учешће, а ове године очекујемо и већи број учесника, казао је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт.

Он је подсетио да су маратон и трка одржане и током епидемије и да су протекле у најбољем реду, тако да су његова очекивања безбедност трке на највишем нивоу. Поред тога очекујемо да добијемо победника којем ћемо имати шта и да честитамо, освајање једној најсјајнијег одличја Крагујевачког полумаратона, поручио је Предраг Стевовић, ресорни члан ГВ.

Што се тиче организације, технички остаје иста као и претходних година, трке на 5 и 10 километара, штафетни полумаратон и полумаратон, претходи им Трка за срећније детињство, каже организатор, Ненад Луковић, председник Атлетског клуба Маратон КГ. У тркама имамо и децу и старије. Најмлађи учесник је 2014. годиште и учествоваће са родитељима, што указује да полумаратон осим поруке и промоције спортског духа и неговања здравих стилова живота окупља и породице и тиме васпитава младе и ојачава породицу, казао је Луковић. Он је најавио учешће такмичара из БИХ, Хрватске поред Крагујевчана и суграђана из градова региона.

Два аспекта носи Трка за срећније детињство – хуманитарни и рекреативни и већ 38. година се реализује, а последњих десет година радимо заједно са нашим пријатељима - Крагујевачким полумаратоном, и то је на обострано задовољство, казала је Марица Патрногић, ГО Црвени крст. Трком одржавамо бренд Црвеног крста јер куповином стартних бројева од 100 динара, градска организација обезбеђује оно што је најпотребније најмлађим и најстаријим корисницима. Трка је заиста један изузетан дан у Крагујевцу јер се приређује велики број едукативних и забавних садржаја за децу, рекла је Патрногић и позвала Крагујевчане да у недељу заједно пошаљемо најлепше слике из Крагујевца.