Градоначелник Крагујевца Никола Дашић, је на данашњој конференцији за новинаре потврдио да је поднео оставку на ту функцију.

Поносан сам на све оно што је Крагујевац постао од 2020. године до данас, казао је, Дашић и том приликом подсетио да је 4500 људи мање на евиденцији Националне службе за запошљавање, да је отворен Дата Центар у коме се налазе компаније попут IBM-а, Оракла, чиме смо постали својеврсни технолошки, иновациони и информатички центар Србије. Имамо нову Палату правде, најмодернију на Балкану која обједињује 11 правосудних органа, што Крагујевац поред Универзитета и Универзитетског клиничког центра, чине регионалним великим центром. Он је подсетио и на то да се од прошле зиме, не грејемо више на угаљ, већ на гас, и да више нема загађења грађана који су деценијама одрастали у смогу и диму у Пивари, Месној заједници Филип Кљајић и другим насељима близу Енергетике. Изградили смо 970 станова за припаднике служби безбедности, небројено пута асфалтирали и истим темпом свакодневно од 2020. до данас без стајања изградили и реконструисали десетине дечијих игралишта, отворили нови трг, рекао је Дашић нагласивши да је много тога сада другачије у чему су помогли сарадници на које сам поносан.

Он је најавио и да у 2023.години, иако је јесен, има много посла јер у овој години почиње изградња новог стадиона Чика Дача, највећег, најлепшег и најскупљег пројекта у историји Крагујевца, почеће и изградња Северне обилазнице. Све што је направљено није настало тек тако, већ је захтевало озбиљан и дуготрајан рад свих људи који су били укључени у пројекте и велику помоћ државе.

На питање новинара о Тржници, Дашић је рекао да се радови на тржници не заустављају, они су у току и свакако ће бити завршени. Такав објекат заслужује да буде завршен онако како треба, са много великим изменама у односу на провобитни пројекат, које су сачувале стабилност објекта и које ће га улепшати и учинити га још функционалнијим. Тржница је пројектована лоше, радови су извођени лоше и озбиљно је била угрожена, а завршиће се онако како треба и како заслужује, закључио је Дашић.

Иначе, оставка градоначелника се констатује на седници Скупштине града и прослеђује Министарству за државну управу и локалну самоуправу. Уколико се у року од 30 дана не одржи нова седница Скупштине града, одређује се привремени орган до избора за новог градоначелника.