Припадници Управе за ванредне ситуације у Крагујевцу, ватрогасци-спасиоци учествовали су данас у хуманитарној акцији препокривања крова куће у Вишкој улици, у насељу Илићево, која је оштећена приликом олујног невремена у јулу месецу.

Реч је о старачком самачком домаћинству наше суграђанке Зденке Милетић која је стицајем животних околности остала без оба сина и супруга. Почетку ове хуманитарне акције присуствовали су градоначелник Никола Дашић и начелник Управе за ванредне ситуације Зоран Кочовић.

Бака Зденка је пријавила штету на објекти која је настала након олујног невремена у јулу месецу. Материјал за препокривање крова је набављен, али бака Зденка није била у ситуацији да нешто уради са тим материјалом. Цела ова екипа ватрогасаца спасилаца која је увек на терену и кад су поплаве, пожари или било каква елементарна непогода, и овога пута је прва притекла у помоћ.Брзо су се организовали и у своје слободно време дошли да помогну да се ова кућа препокрије што је велики гест хуманости, и по мени, за сваку похвалу и дивљење.Добро је што још увек има добрих људи, који хоће да помогну – казао је градоначелник Дашић.

Уредбом Владе Републике Србије о утврђењу државног програма помоћи и обнове оштећених породичних стамбених објеката, за санирање штете на домаћинству наше суграђанке која живи сама, опредељена је сума од 350 000 динара за коју је набављен грађевински материјал.

Влада Републике Србије и Град Крагујевац обезбедили грађевински материјал за извођење радова али смо овде имали проблем да те радове нико није могао да изведе већ два месеца, а госпођа Зденка због њене тешке породичне ситуације није у могућности да то сама реализује.То су препознали припадници Управе за ванредне ситуације у Крагујевцу, односно ватрогасци-спасиоци и сами су се организовали да данас помогну госпођи Зденки – казао је Зоран Кочовић, начелник Управе за ванредне ситуације.

Бака Зденка Милетић се захвалила ватрогасцима и градоначелнику Николи Дашићу. Од своје пензије која је 30 000 динара није била у могућности да сама финансира поправку и препокривање крова. Снага заједништва и подршка, двориште пуно људе који ужурбано преносе материјал из руке у руку, и пре свега осећај да у овој муци није сама, како каже, преплавио јој је срце. Екипа од 12 вредних ватрогасаца која је од раних јутарњих часова у Зденкином домаћинству очекује да ће комплетан посао бити завршен до мрака.