Као и сваке године у октобру, традиционално се у Крагујевцу одржао полумаратон 11. по реду. Овогодишњи победник у конкуренцији мушкараца је Иван Бубнов из Варшаве, који је деоницу прешао за 1 сат и 10 минута, док је у женској конкуренцији победу однела Мина Косановић из Инђије, која је деоницу претрчала за 1 сат и 20 минута.

У трци су учествовали и ученици основних и средњих школа. У категорији ученика од 1-4 разреда основнх школа прво место освојио је Марко Павловић III-3 из ОШ Светозар Марковић, док у категорији ученика од 5-8 разреда основних кола и средњих школа прво место освојио је Марко Ђокић VII-1 из ОШ Ђура Јакшић.

Традиоцинално, крагујевачком полумаратону претходила је трка „За срећније детињство“ коју је Црвени крст уз финансијску подршку Града организовао по 38. пут. Овим поводом је др Гордана Дамњановић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту поздравила учеснике додавши да је Трка синоним за хуманост, јер се продајом учесничких бројева у симболичном износу од 100 динара прикупљају средства за помоћ деци из угрожених категорија становништва. На овај начин, али и донацијом многих предузећа, ствара се фонд којим се омогућава срећније детињствои помаже породицама да лакше опреме децу како школским прибором тако и одећом али и да се обезбеди помоћ у лечењу старијих особа, истакла је Дамњановић.

Захвални смо Црвеном крсту Крагујевац а уједно и поносни због признања које су добили по седми пут за најхуманији град, а познато је да Град подржава народну кухињу, ђачке ужине и грађе донирао је око 5,5 милиона динара за здравствено промотивне активности, каква је и ова данас, али и за добровољно давалаштво крви, подсетила је Дамњановић, додавши да је ово још један у низу догађаја и симбол хуманости који Крагујевац има.

Поред трке, Црвени крст је за децу припремио низ активности: гађање пикада, трке у џаковима, шврљаоница, бојење бојанки, набацивање на чуњеве, лутка театар као и прегледе зубића.

Секретар Црвеног крста Крагујевац, Невенка Богдановић рекла је да је 38. трка „За срећније детињство“ симбол солидарности а циљ трке је да се продајом учесничких бројева помогне деци која данас нису могла да уцествујуу трци због недостатка опреме али и да се помогне у лечењу особа из најосетљивијих група становништва. Ова трка је први сусрет малишана са Црвеним крстом где ће кроз игру и помоћ друг другу схватити шта значи солидарност, додала је Богдановић.