Поводом почетка Дечије недеље која се ове године обележава од 2. до 8. октобра, члан Градског већа за спорт Предраг Стевовић, посетио је вртиће Предшколске установе Ђурђевдан, јаслице Шврћа и вртић Бубамара и уручио спортске реквизите за активности малишана.

Увек нам је исти циљ – да од малих ногу нашим суграђанима уградимо љубав према спорту и лопти. Одрастање уз њих је најлепше и најздравије. Стевовић је обишао вртиће, разговарао са васпитачима и управом вртића и најавио подршку и другим обдаништима. Трудићемо се да убудуће обезбедимо више спортске опреме и све оно што су руководиоци установа издвојили као најпотребније, поручио је он.

Бранкица Стојковић, медицинска сестра у јасленом вртићу Шврћа каже да је вртић део кампање ’’Првих хиљаду дана’’ у оквиру које се прате потребе и интересовања детета у прве три године живота када се код деце све убрзано развија. Колико год да је колективни начин живљења у нашем вртићу, трудимо се да развијамо и задовољимо  индивидуалне потребе деце, каже мед. сестра, захваљујући се граду на указаној пажњи.

Обданиште Бубамара има мешовите групе и ради по Монтесори методи.