На Економском факултету Универзитета у Крагујевцу данас је одржан свечани пријем за 64. генерацију студената. Пријему су присуствовали проф. др Владимир Сенић, проректор за иновације и развој Универзитета у Крагујевцу и чланови Градског већа, Маја Ангеловски и Душан Алексић.

Ова високошколска установа, уписала је ове године 363 студента на прву годину основних академских студија. Економски факултет својим будућим студентима може да понуди два студијска програма на основним академским студијама, један је економија и пословно управљање, а други пословна информатика. Обративши се бруцошима, проф. др Милена Јакшић, декан Економског факултета поручила је да не штеде себе у потрази за знањем и буду отворени за нова искуства и идеје, буду проактивни, критични, истрајни на путу унапређења сопствених компетенција које ће им помоћи да створе бољу и лепшу будућност. Студијски програми ове високошколске установе се редавно усклађују са потребама тржишта рада због чега се, након завршених студија, студенти овог факултета успешно запошљавају.

Маја Ангеловски, чланица Градског већа за комуналне делатности, поздравила је у име Града Крагујевца нову генерацију студената овог факултета истакавши да је Економски факултет садашњост и будућност, а економија увек актуелна и важна тема.

Наша будућност су млади образовани људи који ће након завршетка школовања остати и своја знања уложити у своју земљу. Зато је наш задатак да унапређујемо пословни амбијент, да вас подржимо, да вам пружимо прилику да радите и да се усавршавате, да заједно градимо модернију и економски стабилнију земљу – казала је Ангеловски.

У име града, студенте је поздравио и Душан Алексић, члан Градског већа за образовање који је такође био студент овог факултета и један од оснивача Удружења студената Економског факултета. Радо ће се, како каже, одазвати позиву свог некадашњег факултета да учествије у раду Алумни клуба.