За Луку Симића, Крагујевчанина који је освојио 76. Светски куп хармонике у сениор класик категорији и Стефана Димитријевића који је на овом престижном такмичењу освојио друго место у мастерс категорији, председник Скупштине града Мирослав Петрашиновић и члан Градског већа за културу, Миљан Бјелетић, организовали су пријем. Пријему је присуствовао Влада Мандић, професор Музичке школе ’’др Милоје Милојевић’’ коју су завршили млади уметници.

На понос је граду Крагујевцу што има младе људе као што су Лука и Стефан који свуда у свету на најбољи начин промовишу уметност али и свој град и земљу. За Крагујевчане ваш успех значи и више јер ће у будућности моћи да уживају у вашим концертима, у вашој музици која носи светско призање, казао је председник Петрашиновић на пријему. Уприличеним пријемима у градској кући за постигнути успех у било којој области, град исказује поштовање у намери да промовише праве вредности а младим генерацијама поручи чему треба да теже и укаже на узоре. Петрашиновић је честитао акордеонистима на успеху и пожелео још великих успеха.

Крагујевац је одувек био престоница хармонике као академског инструмента а успех Луке и Стефана представља неговање и наставак традиције, рекао је Бјелетић, члан Градског већа, честитао младим Крагујевчанима, пожелео среће у даљем школовању и каријери и предложио да се следеће године одржи концерт лауреата са Светског купа и Крагујевчанима представе своје домете. Он је подсетио да је школа ''др Милоје Милојевић'' расадник талената који своје знање даље усавршавају на реномираним високошколским установама. Лука Симић и Стефан Димитријевић су Крагујевчани који на најбољи начин афирмишу и школу и град и земљу на међународном плану, истакао је Бјелетић.

На такмичењу, ове године одржаном у Бјељини у Републици Српској, било је око четиристотине кандидата. Лука Симић каже да је већ четири пута учествовао на Светском купу али да је ове године била веома јака конкуренција.

У конкуренцији је било двадесет кандидата из најпризнатијих школа хармонике у свету, српске, руске, украјинске, кинеске. Мислим да је ово највећи успех у мојој каријери и могу да се поносим њиме, казао је Лука Симић, овогодишњи победник најпрестижнијег такмичења у свету хармонике. Лука је студент треће године државног Конзерваторијума ’’Николај Римски Корсаков’’ у Санкт Петерсбургу.

Стефан Димитријевић је студент четврте године и као крагујевачки ђак своје образовање је наставио на Факултету уметности у  Нишу. У Бјељини сам освојио друго место у мастерс категорији а у плану је да убудуће остварим још боље резултате, поручио је Стефан.

Иначе, на прошлогодишњем Светском купу за хармонику, одржаном у Швајцарској тријумфовао је Драгослав Васиљевић, крагујевачки ђак, али и многи други ђаци и студенти крагујевачке школе и факултета освајају високе позиције у својим категоријама.