Дојаву о пожару у стану на 11. спрату солитера у Лепеничком булевару Ватрогасно-спасилачка бригада добила је у 20.45 и на место пожара за два минута стигло је седам ватрогасних возила и 20 ватрогасаца спасилаца.

У том тренутку у стану на 11. спрату ватра је била у разбукталој фази и почела да прелази на остале станове и спољашњу фасаду. Ватрогасци су у акцију кренули унутрашњим и спољним гашењем, при чему се за спољашње гашење коришћене специјалне лестве. Пожар је локализован у 21.00 а угашен у 21.30, казао је Зоран Кочовић, начелник Управе за ванредне ситуације Крагујевац.

На месту несреће биле су припадници свих хитних служби - Полицијска управа Крагујевац и Хитна медицинска помоћ. Припадници Ватрогасно спасилачке бригаде евакуисали су 11 лица са 11., 12. и виших спратова а једно лице, које се налазило испред стана који је горео је спашено. Након угашеног пожара, уласком и претрагом стана, утврђено је да је настрадало два лица.

На месту вечерашњег пожара, био је и градоначелник Крагујевца Никола Дашић, који је изразио најдубље саучешће породицама две страдале особе и додао да станари који су претрпела материјалну штету, у оквиру законских могућности могу да рачунају на максималну помоћ Града.

За станаре који због последица пожара нису у могућности да се врате у своје станове обезбеђен је привремени смештај у Спортском центру „Искра“.