За волонтере Црвеног крста и стручне сараднике који су на Државном такмичењу у спасилаштву на води - Life Saving освојили 13 медаља од којих шест златних и једну бронзану, пехар за екипно наступање и прво место у екипи јуниора, чланови Градског већа др Гордана Дамњановић и Предраг Стевовић уприличили су пријем. Пријему у згради Градске управе присуствовали су представници СПД Раднички и професионални спасиоци. Реч је о државном такмичењу у спасилаштву на води које представља врхунац националне кампање безбедности на води које се спроводи под слоганом Life Saving, спорт који спасава животе.

Екипу под стручним руководством Ане Бракус чинили су Димитрије Николић, Каја Живадиновић, Лазар Клачар, Вук Живановић, Миона Драгутиновић, Ива Пешић и Ива Ристовић.

Млади волонтери, спортисти, у јединственој мисији Црвеног крста, у служби хуманости понели су златне медаље и једну бронзану. Бити први и најбољи у овако хуманим али захтевним спортским дисциплинама јесте на понос града и градске организације Црвеног крста, поручила је др Дамњановић. Она је подсетила да се из буџета града за програме ГО Црвеног крста на годишњем нивоу издваја око 30 милиона динара и 5, 5 милиона динара за промоције превенције и акције манифестације у заједници. Свако финансијско улагање немерљиво је и неупоредиво са признањима и поносом који су нам донели и причинили волонтери  и сви запослени ГО Црвеног крста, истакла је др Дамњановић и честитала волонтерима.

Државно такмичење у спасилаштву на води одржало се крајем септембра на Ади Циганлији. У шест дисциплина такмичило се 130 такмичара из 19 удружења асоцијације организација Црвеног крста у Србији, казала је Ана Бракус стручни сарадник ГО ЦК.  Екипу из Крагујевца чинило је осам волонтера и стручни сарадник за деловање у несрећама. Освојили су 13 медаља, пехар за екипно наступање и прво место у екипи јуниора. За државно такмичење волонтери су се припремали  на затвореном базену СПД Раднички, казала је Ана Бракус и захвалила се на подршци граду и СПД Раднички.

Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт је честитао волонтерима на хуманости и постигнутим резултатима истичући да је реч о веома тешкој и захтевној спортској дисциплини. Екипа Црвеног крста из Крагујевца иза себе је оставила екипе из градова и општина са рекама и језерима и већим буџетима али срце наших волонтера је било веће и храбрије, казао је Стевовић. Говорећи о плановима он  је истакао да је у плану да се дисциплина Лифе Савинг развије и град подржи јер је окупља младе хумане људе.