Агенцијa за безбедност саобраћаја, град Крагујевaц и Полицијска управа Крагујевац организују превентивне активности у Крагујевцу на теме: Безбедност деце у саобраћају и Безбедност младих у саобраћају.

У име града Крагујевца активностима ће присуствовати Маја Ангеловска, чланица Градског већа за комуналне делатности и Сања Туцаковић, чланица Градског већа за локалну самоуправу.

У 09:00 сати у ОШ „Милоје Симовић“ – изјаве за медије после којих ће бити организоване представе и обука за децу на саобраћајном полигону.

У 11:45 сати на Економском  факултету изјаве за медије после којих ће на трибини за младе на Економском факултету и на платоу Друге гимназије бити одржане симулације саобраћајних незгода.

11:00 – Шумадија сајам – отварање 14. по реду „Сајма образовања и стипендија“. У име града Крагујевца, сајам ће отворити Данка Андоновски, чланица Градског већа за инвестиције и управљање пројектима.

16.00 сати – Свечани салон (зграда Градске управе) – Градоначелник Крагујевца Никола Дашић, организује пријем за грађане.

* око 20: 00 сати - изјава за медије градоначелника Николе Дашића