На Шумадија сајму данас је отворен Сајам образовања и стипендија, манифестација коју ово предузеће организује 14. пут у сарадњи са Универзитетом у Крагујевцу, а под покровитељством Града Крагујевца.

Сајам је у име покровитеља званично отворила чланица Градског већа за инвестиције и управљање пројектима, Данка Андоновски, и том приликом истакла колики значај један овакав културни и друштвени догађај има за град, оценивши да се образовање никада није налазило у тежем временском тренутку. У времену у коме живимо, времену пермутованих ауторитета, у коме је информација заменила знање, образовање које је некад било ваш позив данас је ваша мисија, јер упркос силној администрацији налазите време да код деце и младих пробудите интересовање за знањем, рекла је Андоновски и апеловала на предаваче да не одустају да их уче како да књиге прођу кроз њих а не они кроз књиге. Заједнички задатак и нас родитеља и вас предавача је да подигнемо нове генерације којима ћемо оставити овај свет и научити их да је у просвети просветљење, поручила је Андоновски.

У име Универзитета у Крагујевцу присутнима се обратио и проректор за наставу и студентска питања, проф.др Владимир Ранковић, нагласивши да је избор занимања једно од најважнијих животних питања за сваког појединца. Многи ће можда већ данас изабрати свој посао и каријеру, а они неодлучни ће имати прилику да се добро информишу о занимањима која им највише одговарају. Мој савет је да бирате посао који волите. Појединац који ужива у свом послу је срећан човек и то задовољство пројектује и на породицу и друштво у целини, рекао је Ранковић.

Захваливши Универзитету на сарадњи и партнерству, као и свима који су узели учешће у овој манифестацији, директор Шумадија сајма, Александар Штајн, подсетио је да ове године сајам има нешто другачији карактер јер у себи садржи и Сајам стипендија. Сматрамо да на тај начин додатно побољшавамо квалитет ове организације, оценио је Штајн.

Ове године Сајам је окупио преко 30 излагача међу којима су бројни факултети, основне и средње школе, високошколске установе и друге образовне институције. Поред упознавања са школским и студијским програмом који ће бити представљени током два дана колико манифестација траје, посетиоци ће имати прилику да се информишу о бројним стипендијама, попустима и погодностима које ове институције нуде.