Пакетом тренажних реквизита који је добио КК МБА завршен је овај вид подршке Града Крагујевца кошаркашким клубовима. Прилику да се увери у сврху и значај донације имао је члан Градског већа за спорт, Предраг Стевовић, у фискултурној сали ОШ „Станислав Сремчевић“ где је посетио чланове овог клуба који су током тренига коритили нову опрему.

Жеља Града Крагујевца од почетка је била да спортским клубовима, организацијама и удружењима понуди једну врсту помоћи коју до сада није нудио, а то је одговарајућа опрема којом би се унапредили услови тренирања. Задовољство на лицима ове деце која кошаркашки тренинг спроводе уз помоћ нових реквизита, као и захвалност њихових тренера, потврђује колики значај имају овакве акције и буди наду да ће још већи број малишана изабрати да се бави кошарком, рекао је члан Већа за спорт. Спорт је иначе веома важан у едукацији деце, а изузетно битну карику у читавом том процесу представљају родитељи. Тренинзи се углавном одржавају у вечерњим терминима, а родитељи након својих радних обавеза треба да посвете пажњу детету и нађу времена да га одведу на тренинг. Надам се да ћемо имати њихову подршку да би сутра та деца израсла у здраве и поштене чланове нашег друштва, казао је Стевовић и апеловао на родитеље да изаберу спорт.

Захваливши Граду Крагујевцу и ресорном већнику Предрагу Стевовићу на добијеној донацији, власник Кошаркашког клуба МБА, Вељко Врућинић, каже да је за 16 година колико клуб постоји ово први пут да од Града добија опрему за тренинг. Све што смо одувек желели да купимо, а због финансија нисмо успевали, сада имамо. Добили смо углавном све што је потребно за рад, за општу физичку припрему и рани развој овако младе деце, рекао је Врућинић, напоменувши да је клуб специјализован за рад са малишанима узраста од шест до тринаест година.