У насељу Шумарице, Трговинско предузеће „Морава 22“ отворило је још један од 35 малопродајних објеката, а 800-ти у трговачком ланцу ДТЛ. Реч је о суперети укупне површине 720 квадрата док се малопродајни објекат простире на 370 квадрата, опремљен по модерним стандардима и захтевима тржишта са великим избором робе широке потрошње.

Пресецањем врпце нови објекат „Морава 22“ отворили су власник ТП „Морава“ Драган Спасић, који је изразио наду да ће потрошачи бити задовољни и да неће имати потребе да иду до града по намирнице и министар унутрашње и спољашње трговине Томислав Момировић.

Јако је важно да се развија домаћа трговина и да имамо јаке и стабилне домаће привреднике, рекао је министар Момировић, нагласивши значај присуства привредника из Србије, који су дошли да подрже ширење малог трговачког царства у срцу Шумадије. Подршка домаћим привредница је потребна јер без домаће привреде не можемо да остваримо развој какав наши грађани очекују од нас. Заједничким снагама креирали смо акцију „Боља цена“ од којих сви грађани имају бенефита и нећемо се зауставити, јер у овим изазовним временима радимо све да олакшамо нашим људима и стилумилишемо наше привреднике да инвестирају и отварају овакве пословне објекте што је добро за целу земљу. Говорећи о акцији „Боља цена“ Момировић је истакао да смо свесни да живимо у условима велике инфлације, рата на Истоку Европе, што ствара инфлаторне притиске и зато се трудимо да заједно са нашим партнерима из пословне заједнице смањимо цене, овога пута 37 врло важних производа.

У Шумарицама има продавница, али великих трговинских објеката није било, због чега је добро да сада и ово насеље има трговину „Морава“, која иначе у Крагујевцу запошљава 350 наших грађана, рекао је градоначелник Никола Дашић. ДТЛ као ланац домаћих трговаца не само што је отворио 800. радњу у Србији, већ је и ланац који се први одазвао стратегији снижења цена основних намирница Министарства трговине и Владе Републике Србије, којој су се придружили и други, да би се помогло грађанима. У оквиру самог ланца, ТП „Морава“ има читав низ производа са изузетно ниским акцијским ценама што је важно за становништво али показује личну и професионалну одговорност и љубав према својој земљи.

ДТЛ је корпоратива са 14 малопродајних ланаца на нивоу целе Србије. Трудимо се казао је Обрад Поповић, директор ДТЛ, да их отварамо у мањим срединама са структуром понуде коју чини 90 % артикала произведених у Србији, а на једном од рафова и полица су производи из локалне средине чланице са којом послујемо. Трудимо се и јесмо озбиљан чинилац у ланцу снабдевања на територији Републике Србије, јер смо по промету 3. или 4. ланац, а по броју објеката смо број 1, додао је Поповић. Имајући у виду да су важан чинилац у спровођењу одлука врховних државних органа и у новом објекту „Морава 22“ у Шумарицама наћи ће се производи означени етикетом „Боља цена“.