Тим за уништавање неексплодираних убојних средстава (НУС – а) Oдељења за цивилну заштиту Управе за ванредне ситуације у Крагујевцу Сектора за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова Републике Србије, у четвртак, 12. октобра, у периоду од 9.00 до 15.00 часова, извршиће преузимање, транспорт и уништавање НУС-а пронађених на територији Шумадијског управног округа: 10 ручних бомби М52П3, 8 димних бомби, 21 електрична детонаторска каписла, 2 иницијалне каписле М-67, 1 спорогорећи штапин 1м, 1 ручна бомба М75.

Преузимање пронађених убојних средстава извршиће се 12. октобра у 11.00 часова на локацији „Тенкодром“ у Крагујевцу, у ул. Владимира Роловића бб, а њихово уништавање ће бити у каменолому привредног друштва „Корманпут“ ДОО, на локацији „Стражевица“ у селу Градац, општина Баточина.