У оквиру Фестивала менталног здравља у Великом парку, на терену за одбојку, одржано је спортско дружење корисника Завода за смештај одраслих лица „Мале Пчелице“ са професионалним спортистима СПД „Раднички“ на ком је присуствовао Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт.

За нас је ово хуман дан и прилика да урадимо нешто веома корисно за опште добро целог Града, казао је Стевовић. Корисници Завода "Мале Пчелице“ заједно са нашом децом и спортистима СПД „Раднички“ играју утакмице чиме желимо да кроз инклузивни приступ покажемо колико су спорт и заједништво важни. Нашим одбојкашким тимовима придружићемо се директорка Завода и ја, јер желимо да им покажемо да смо ту за њих, поручио је Стевовић, нагласивши да овакве акције, које су за опште добро, треба организовати чешће.

У оквиру дана Фестивала менталног здравља, Завод за смештај одраслих лица „Мале Пчелице“ учествује кроз две радионице, рекла је директорка Завода, др Данијела Настић Симовић. Прва радионица је „Развијање емпатије кроз спортско дружење“ где смо данас заједно са професионалцима из спортског друштва „Раднички“ показали колико је свима нама важан спорт и колико је важно да се развије емпатија ка овим категоријама друштва, казала је Симовић. Овом акцијом хтели смо да покажемо да смо сви једнаки и да можемо заједничким снагама победити све препреке. Корисници Завода познати су по добрим резултатима, јер су са више олимпијада доносили медаље подсетила је Симовић и изразила наду да ће тако бити и у будућности.

Друга радионица биће одржана 18.10. у 11 сати у дворишту ОШ „21. октобар“  где ће корисници Завода „Мале Пчелице“ имати заједничку активност са децом из поменуте школе.