Канцеларија локалног омбудсмана града Крагујевца је на позив руководства Завода за здравствену заштиту радника у Крагујевцу, у просторијама Завода, одржала трибину „Заштита људских права у установама здравствене и социјалне заштите“.

Учесницима трибине у Заводу за здравствену заштиту радника, локални омбудсман града Крагујевца, Јелена Миливојевић је предочила могуће ситуације у којима се пацијет може позвати на кршење људских и грађанских права. Договорено је да се, убудуће, запослени у Заводу на пословима који подразумевају директне контакте са пацијентима, увек могу обратити локалном омбудсману за савет по овом питању, уколико процене да је то потребно.

„Завод за заштиту здравља радника је још једна у низу установа са којом смо током ове године успоставили сарадњу по питању заштите права. Увек смо на располагању за савете и препоруке по позиву запослених из Завода. Задатак канцеларије локалног омбудсмана је да едукује и, наравно, помогне, рекла је овим поводом Јелена Миливојевић, локални омбудсман града Крагујевца.“

Трибини „Заштита људских права у установама здравствене и социјалне заштите“ је присуствовала чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту др Гордана Дамјановић, директорка Завода за здравствену заштиту радника др Нада Миловановић, роводство и запослени у Заводу, представници грађанских удружења која се баве заштитом права пацијената и директори установа социјалне заштите.

Трибине и предавања на ову тему ће у наредном периоду Канцеларија локалног омбудсмана наставити и у другим установама здравствене и социјалне заштите на територији региона.