У Основној школи „Трећи крагујевачки батаљон“ фирма MITO Progress & Construction d.o.o. данас је почела радове на уређењу бетонског дела школског дворишта који се изводе уз помоћ средстава обезбеђених ребалансом буџета Града Крагујевца. Почетак радова је обишао члан Градског већа за образовање, Душан Алексић.

Радове изводимо јер су партери, степениште, стазе овакви од оснивања школе. У њих никада није улагано и време је учинило своје, двориште је испуцало, поиспадало је камење, ивице су оштре и није безбедно за децу, казао је Алексић. Са директором школе смо више пута разговарали о томе да радове уврстимо у буџет и ребалансом за 2023. годину смо определили 6.500.000,00 динара у ту сврху. Школа као наручилац радова расписала је тендер током лета на који се, нажалост, нико није јавио, па смо морали да поновимо процес. Сада ће бити завршено око 80% радова, нагласио је Алексић, додавши да је уређење дела дворишта испред боравка планирано за наредну годину.

Директор школе, Слободан Живановић, каже да је део на коме се изводе радови централни јер заузима простор између два ученичка улаза. Школа броји 763 ђака, а ово је простор на коме време проводи највећи број ученика. Због укупне површине и немогућности школе да проблеме сама реши, определили смо се да прво урадимо инвестицију која је омогућена захваљујући ребалансу финансијског плана школе и средствима Града Крагујевца. Имамо срећу да су остали делови школе добро опремљени и ово нам је недостајало да ту причу заокружимо, рекао је Живановић.