Градоначелник Кагујевца Никола Дашић и заступник Удружења „Арсенал фест“ Зоран Вуловић, потписаће у понедељак Споразум о сарадњи чиме ће потврдити да ће се музички фестивал „Арсенал фест“ и даље одржавати искључиво и само на територији Града Крагујевца.

Споразумом ће бити дефинисано да употреба речи „арсенал“ не може бити део назива ниједног другог пројекта или бренда који се организује или спроводи ван територије града Крагујевца јер је и сам назив препознатљивог бренда „Арсенал фест“ настао из имена крагујевачког културно-историјског локалитета „Кнежев арсенал“.

Арсенал фест, који се традиционално од 2011.године одржава на Кнежевом арсеналу, јединственом амбијенталном комплексу у Србији и Европи, постао је неизоставни део културног миљеа Града, по коме се Крагујевац препознаје на културној мапи наше земље, а ван ње и као фестивалски град.

Као музички догађај који се мора посетити, Арсенал фест је свој јединствени углед и статус међу осталим фестивалима изградио, окупљајући из године у године пажљиво биране извођаче из Србије, земаља региона и света. Аутентичан културно историјски амбијент у коме се одржава, извођачи одређених музичких праваца и публика која га посећује учинили су да „Арсенал фест“ постане бренд и део културног идентитета града Крагујевца.

Арсенал фест је активан члан европске асоцијације фестивала „Yourope“ а због важности и утицаја на културни живот Крагујевца, фестивал је 2020.године проглашен манифестацијом од јавног значаја.