Победу на традиционалном такмичењу у риболову Куп Шумадија однела екипа спортских риболоваца из Трстеника, друго место припало је такмичарима из Параћина, а треће тиму из Аранђеловца. Уручењу награда победницима присуствовао је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт који је истакао да данашња традиционална такмичења имају још и већи значај јер су чланови крагујевачког риболовачког клуба, Дејан Рајић, Иван Павловић и Немања Дамњановић и ове године били део репрезентације која је са Светског првенства поново донела злато.

Поред тога што Удружење спортских риболоваца Шумадија има финансијску подршку за програме на годишњем нивоу, имаће и ослонац за реализацију свих других активности јер нам је стало да имамо клуб који се бави овим спортом а истовремено ради на подизању еколошке свести, посебно младих и очувању рибљег фонда и природе, рекао је Стевовић, члан Градског већа и захвалио се на кооперативности и посвећеном очувању клуба и стварању регрутне базе јер клуб окупља све већи број младих риболоваца. Стевовић је честитао победницима такмичења и истакао да Град Крагујевац прати и поноси се успесима спортиста.

Поред спортских риболоваца стручни тим репрезентације на Светском првенству у Шпанији  чинили су Бојан Рајић, Жељко Богдановић из Чачка и од Горан Црноглавац. Према речима Дејана Рајића, одбрана титуле светског првака је била захтевна јер је конкуренција била јака. Такмичићемо се и следеће године у Француској а до тада имамо довољно времена за добре припреме.

Паралелно са Купом Шумадије одржано је најстарије такмичење риболоваца, традиционални Тромеч градова побратима Ниша, Јагодинеи Крагујевца у којем се такмиче све категорије а победу је однела Шумадија. Друго место припало је Нишлијама, треће Јагодинцима. Међу такмичарима ове године било је шесторо деце који чине подлмадак, истакла је председница Удружења.