Клуб акцијаша и волонтера Крагујевца је заједно са запосленима у Спомен парку „Крагујевачки октобар“ и ученицима из основних и средњих школа организовао под покровитељством Града, традиционалну акцију уређења меморијалног комплекса у Шумарицама.

Ово је дванаеста по реду радна акција у Спомен парку, а седма која се организује непосредно пред одржавање централне антиратне манифестације „Велики школски час“. Својим учешћем радну акцију су подржали ученици основних школа Трећи крагујевачки батаљон и Станислав Сремчевић као и ученици средњих школа - Прве крагујевачке гимназије и Средње стручне школе са својим наставницима и професорима.

Акцију је учешћем својих чланова подржао и најстарији клуб акцијаша у Републици Србији – Клуб бригадира Ниш.

Током радне акције очишћено је од шибља, дивљег дрвећа и смећа простор на левој страни меморијалног комплекса, као и комплетан простор од споменика Нади Наумовић до Споменика чистачима ципела. Клуб акцијаша и волонтера је ученицима који су се посебно икстакли у свом раду поклонио мајицу са својим знаком, изразио захвалност свим учесницима акције и позвао све заинтересоване да им се придруже у даљим активностима.