Jавнa расправa о Нацрту стратегије развоја урбаног подручја града Крагујевца и општина Аранђеловац, Баточина, Кнић, Лапово, Рача и Топола, а на основу закључка који је усвојило Градско веће на седници одржаној 13. октобра, почела је данас и трајаће до 6. новембра 2023.године до 12.00 сати.

Нацрт стратегије развоја урбаног подручја града Крагујевца и општина Аранђеловац, Баточина, Кнић, Лапово, Рача и Топола, истакнут је на званичном сајту града Крагујевца kragujevac.ls.gov.rs и огласној табли Градске управе града Крагујевца.

Позивају се све заинтересоване институције, организације и појединци да узму учешће у јавној расправи о Нацрту стратегије развоја урбаног подручја града Крагујевца и општина Аранђеловац, Баточина, Кнић, Лапово, Рача и Топола, и своје примедбе и предлоге доставе на један од следећих начина: на  е-mail javnaraspravakg@kg.org.rs или ljsobic@kg.org.rs или лично у Одељењу за управљање пројектима, канцеларија број 401 а, на адреси улица Николе Пашића 6/3.

Oтворени састанак предвиђен je 18. oктобра 2023. године у периоду од 11 до 13 часова, у Скупштинској сали, Трг слободе 3 , где сва заинтересована лица могу лично да изврше увид у Нацрт када ће им представници Стручне радне групе за израду стратегије развоја урбаног подручја града Крагујевца и општина Аранђеловац, Баточина, Кнић, Лапово, Рача и Топола и представници Канцеларије Уједињених нација за пројектне услуге (УНОПС) пружати додатна објашњења. Нацрт стратегије развоја на ЛИНКУ.