Градско веће расписало је и Јавни позив за подношење пријава заинтересованих стамбених заједница за стицање статуса кандидата за енергетску санацију стамбених и стамбено - пословних зграда прикључених на систем даљинског грејања а ради стварања услова за израду техно-економских-правних студија које ће се финансирати из бесповратних средстава које обезбеђује ЕБРД.

Право подношења пријаве имају стамбене заједнице са територије града Крагујевца, које су уписане у регистар стамбених заједница у складу са Законом о становању и одржавању зграда, које су формиране искључиво у стамбеним и стамбено - пословним зградама и имају изабраног или професионалног управника.

Реализација енергетске санације предвиђена је Пројектом „Енергетска санација стамбених, више-породичних зграда прикључених на систем даљинског грејања – Јавни ESCO Пројекат“ који заједнички реализују Министарство рударства и енергетике, Град Крагујевац, Енергетика д.о.о. Крагујевац и Европска банка за обнову и развој. Пријаве се достављају поштом на адресу Трг слободе 3 или лично на пријемном шалтеру Градске управе града Крагујевца.

Све додатне информације и обавештења у вези Јавног позива могу се добити на контакт телефон 034/304-490 електронску адресу: е-mail: nstepovic@kg.org.rs, а пријаве се подносе у року од 30 дана од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници и огласној табли Градске управе Града Крагујевца. Непотпуне и неблаговремене пријаве неће се разматрати а сва питања и одговори биће објављени на интернет страници града Крагујевца. Сви детаљи овог Јавног позива налазe се на ЛИНКУ.

Градско веће дало је и сагласност на Одлуку о измени и допуни Одлуке о ценама штампаних издања и услуга Установе културе „Кораци“ којом је омогућено је да корисници пензионерских картица имају право на попуст од 10% на сва издања Установе културе „Кораци“. Овај попуст утврђен је споразумом о сарадњи са Републичким фондом ПИО и Закључком Владе са циљем да се пензионерима, као осетљивој категорији становништва, обезбеде погодности при куповини добара и услуга.