Развој економских односа, сарадње у области иновација и наставе француског језика, биле су теме разговора Његове екселенције амбасадора Француске у Републици Србији, Пјера Кошара и градоначелника Крагујевца Николе Дашића.

Француска предузећа су заинтересована да инвестирају у Србију, а видимо могућности за сарадњу са градом Крагујевцем јер је индустријски и економски развијен, изјавио је након састанка амбасадор Кошар. Отварање Декатлона у Крагујевцу је још један доказ воље Фрацуске за инвестирањем и развојем економске области, додао је амбасадор и том приликом издвојио поље иновација и Иновациони дистрикт, где је, како је рекао Крагујевац веома активан. Још један од тема данашњег састанка била је развој француског језика али и већ добра сарадња на пољу културе.

Састанак са Њ.Е. амбасадором Француске Пјером Кошаром протекао је у доброј и пријатељској атмосфери а данас посебним поводом јер се француски Декатлон отвара у Крагујевцу, рекао је градоначелник Дашић. Данашњи састанак била је прилика за размену информација у областима привреде, образовања и културе. Подсетивши да је Крагујевац побратимски град са француским Сиреном са којим негује дугогодишњу сарадњу, градоначелник Никола Дашић представио је амбасадору Кошару могућности Универзитета, будућег Иновационог дистрикта и Дата центра као и све друге могућности које град Крагујевац може да пружи будућим фрацуским инвеститорима и осталима који су расположени за неки вид кооперације. Због свега о чему смо данас разговарали, надам се, казао је градоначелник Дашић да данашња, трећа посета амбасадора Француске није и последња.

Бројну делегацију амбасаде Фрацуске чинили су представници дипломатске и регионалне економске канцеларије као и представници одељења за културу.

После састанка са градоначелником амбасадор Француске Пјер Кошар посетио је Дата центар, а потом ће присуствовати свечаном отварању Декатлона у Крагујевцу, једног од највећих ланаца спортске опреме.